SKS Daire Başkanlığı Tarafından Alınan Tedbirler ve Bilgilendirmeler

SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ALINAN TEDBİRLER VE BİLGİLENDİRMELER

1.. Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanları olarak Sağlık Bakanlığının Korona Virüsü (2019-nCov) Hastalığı Rehberi güncellemeleriyle birlikte takip edilmiştir.

2.. Üniversitemiz SKS birimi olarak Yabancı öğrencilerin de varlığını göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığının talimatlarına uygun bir şekilde 4 dilde (Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça) el yıkama afişleri hazırlanmış, başkanlığımızca basılıp üniversitenin her birimine dağıtılmıştır.

3.. Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu halka yönelik afişler tüm birimlere görünür yere asmak koşuluyla dağıtılırken, personele yönelik afişler de birimimizde çalışan personel için görünür yere asılmıştır.

4.. İşyerinde yüzey temizliği ve dezenfeksiyon için çamaşır suyu ve dezenfektan temini yapılmış olup, Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu oranlar doğrultusunda kullanımı sağlanmıştır.

5.. Olası hastalar için Sağlık Hizmetleri Biriminde bulunan bir oda solunum müşahade odası olarak düzenlenmiş, çalışanlar için kişisel koruyucu ekipmanlar temin edilmiştir.

6.. Olası hasta nakli için hasta nakil ambulansının ilaç ve malzeme bakımından eksikleri giderilmiş olup, araç tam donanımlı hale getirilmiştir.

7.. Halen devam etmekte olan salgın sürecinde bağışıklık artırmak, formu koruyarak zinde kalmak amacıyla diyet polikliniği uzaktan hizmet vermeye devam etmekte olup, talep doğrultusunda e mail üzerinden kişiye yönelik diyet listesi hazırlamaktadır.

8.. Salgın sürecinde baş etmede zorlandığımız kaydı düzeyini minimalize etmek amacıyla idari ve akademik personelimize, öğrencilerimize telefon ve e mail yolu ile psikolojik destek sağlanmaktadır.